Gimnazjum 5 Płock

Wykaz podręczników 2017/2018

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas drugich  i trzecich  gimnazjum będą korzystali z podręczników oraz materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych zakupionych przez szkołę z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej (podręczniki te zostaną uczniom wypożyczone w szkole na rok szkolny).

PODRĘCZNIKI DLA KLASY II GIMNAZJUM  (pdf)

PODRĘCZNIKI DLA KLASY III GIMNAZJUM (pdf)

Wakacje !!!!!!!!

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadeszły wyczekiwane
przez wszystkich uczniów wakacje!
Życzymy Wam udanego wypoczynku.
Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.
Nabierzcie sił i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.
Ciekawych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 5 w Płocku

Sukces naszych uczniów w konkursie ornitologicznym

Szymon Kuczyński  z klasy 3d otrzymała I miejsce  w Międzypowiatowym Konkursie Ornitologicznym „Ptaki Gatunków Ginących” organizowanego w ramach VIII edycji programu Pozwólmy Ptakom Mieszkać Obok Nas.

Julia Dąbrowska  z klasy 2c  otrzymała II miejsce  w Międzypowiatowym Konkursie Ornitologicznym „Ptaki Gatunków Ginących” organizowanego w ramach VIII edycji programu Pozwólmy Ptakom Mieszkać Obok Nas.
Uczniów przygotowała p. Olga Zalewska.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego, piątek, 23 czerwca.

Klasy pierwsze i drugie o godzinie 8.30 w salach lekcyjnych.

1a 15
1b 38
1c 39
1d 84
1e 5

2a 83
2b 69
2c 12
2d 81
2e 91
2f 80

Klasy trzecie o godz. 9.00- sala widowiskowa. Po zakończeniu uroczystości- spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

3a 85
3b 79
3c 69
3d 92
3e 71

Kolorowo i wesoło…

Jak zwykle w czerwcu w naszej szkole odbył się kolorowy bal dla przedszkolaków W ramach projektu gimnazjalnego uczniowie klasy  2b przygotowali przedstawienie pt. „Wędrówka przez bajki”. Zaproszone dzieciaki z uwagą oglądały przedstawienie i  żywo wchodziły w interakcję z gimnazjalistami – aktorami oraz śpiewały wraz ze szkolnym chórem. Po przedstawieniu rozpoczął się bal. Przedszkolaki świetnie się bawiły oraz bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zabawach.
Tego rodzaju przedsięwzięcie realizowane jest  w naszej szkole od lat. Nie tylko pozwala rozwijać się naszym gimnazjalistom, ale również sprzyja integracji środowiska. Koordynatorami projektu  były panie Elżbieta Dobies i  Ewa Łabuś.

Wyniki konkursu

Dnia 9 czerwca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu "Mnie ta ziemia od innych droższa...". Konkurs zorganizowała Książnica Płocka wraz z III LO w Płocku oraz Gimnazjum nr 13 w Płocku. Uczennica z klasy 3 a Klaudia Markowska zajęła II miejsce w kategorii tłumaczenie wiersza na język niemiecki „Najbliższa ojczyzna”. Gratulujemy!

„Międzyszkolny Konkurs Polskiej Piosenki Kabaretowej”

Ostatnim muzycznym akcentem konkursowym w tym roku szkolnym był zorganizowany 12 czerwca w SP nr 12 w Płocku Międzyszkolny Konkurs Polskiej Piosenki Kabaretowej. W kategorii gimnazjów zaprezentowała się Daria Falkowska z klasy 3A i zdobyła I miejsce. Na scenie akompaniował Darii p. Gabriel Sieradzki.

„Talentiada”

Podczas tegorocznych „Dni Chemika” w Płocku (3-4 VI) zorganizowano dla uzdolnionych wokalnie i tanecznie dzieci i młodzieży festiwal talentów pod nazwą „Talentiada”. W grupie wokalnej 15-18 lat nasza reprezentantka, Małgorzata Szpalerska (3D) wyśpiewała nagrodę nazwaną w tym konkursie „Diamentowym Talentem” (II miejsce). Na scenie akompaniował Małgorzacie p. Gabriel Sieradzki.

Jarmark Tumski

4 czerwca 2017 przy okazji odbywającego się w Płocku Jarmarku Tumskiego na scenie przed Urzędem Miasta wystąpił szkolny zespół Marchewkowe Pole. Zespół wystąpił w składzie: Małgorzata Szpalerska (3D), Daria Falkowska, Klaudia Markowska (3A), Agnieszka Ciechomska, Dominika Hajnowska, Damian Polit, Julia Włudarska, Karolina Ziółkowska, Natalia Ziółkowska (1A), Aleksander Irzyk (gościnnie) i p. Gabriel Sieradzki. Zdjęcia – p. Krzysztof Łukiański.

WYCIECZKA DO ZOO

9 czerwca klasa III c wybrała się  do płockiego ogrodu zoologicznego na pożegnalną wycieczkę integracyjną wraz z opiekunkami p. Mają Przybyszewską i p. Anną Rutkowską oraz przedstawicielkami Trójki Klasowej. Pogoda dopisywała, więc uczniowie z przyjemnością podziwiali wspaniałe zwierzęta, zatrzymując się co chwila i robiąc pamiątkowe zdjęcia. Humory dopisywały, a szczególną radość sprawiło nam oglądanie zabawnych figli małych surykatek.
   Wszystkim podobała się ta niecodzienna lekcja biologii i po raz kolejny przekonaliśmy się, że miło nam spędzać czas razem.

1 2 ...11