Gimnazjum 5 Płock


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 24 czerwca 2016 r. w sali widowiskowej naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania absolwentów Gimnazjum nr 5 w Płocku. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego nowym chorążym i przybocznym. Najważniejszym punktem programu były oczywiście nagrody wręczane uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, wyjątkowe sukcesy przedmiotowe, sportowe, muzyczne, interdyscyplinarne. Były gratulacje i podziękowania skierowane do rodziców. Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli, którzy kształtowali aktywność uczniów i rozwijali ich pasje. Pani Dyrektor Eliza Ogorzała życzyła uczniom, aby swój czas w szkołach ponadgimnazjalnych wykorzystali jak najlepiej, myśleli nieszablonowo, podążali wybraną drogą i realizowali postawione sobie cele.  Uczniowie klasy 2B odebrali z rąk uczennicy klasy 2A Puchar Przechodni za zdobycie I miejsca w całorocznym konkursie „Aktywna klasa”. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji.

Galeria


Rozstrzygnięcie konkursu Aktywna Klasa

W czerwcu 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie IV edycji całorocznego konkursu „Aktywna Klasa”. Celem  konkursu była aktywizacja i integracja środowiska uczniowskiego. Klasy biorące udział we współzawodnictwie realizowały zadania zawarte w regulaminie. Były to m. in.: przeprowadzenie działania profilaktycznego dla uczniów i/lub rodziców, zorganizowanie doradztwa zawodowego przy współudziale rodziców, zorganizowanie spotkania klasowego integrującego zespół, udział uczniów w pracach Samorządu Uczniowskiego, wykonanie dekoracji świątecznych sali, gazetek ściennych z życia klasy, przygotowanie sprawozdań i przedstawienie ich na spotkaniu z rodzicami. Dodatkowo można było zrealizować wspólnie z wychowawcą własną inicjatywę klasową.

W tym roku szkolnym miano najaktywniejszych klas w szkole zdobyli uczniowie klas:

2B - I miejsce, 3C - II miejsce i 1A - III miejsce.                      Gratulujemy.

Galeria


Bal gimnazjalny 2016

W piątek 10 czerwca 2016 roku odbyła się ostatnia wspólna zabawa trzecioklasistów z Gimnazjum nr 5 w Płocku. Bal gimnazjalny rozpoczęła pani dyrektor Eliza Ogorzała, która oficjalnie powitała gimnazjalistów, nauczycieli oraz rodziców. Przez kilka godzin nie ustawała wspaniała zabawa. Gorąco dziękujemy rodzicom zaangażowanym w przygotowanie balu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria


Recital Karoliny i Kingi

14 czerwca odbył się w naszej szkole recital dwóch solistek zespołu Marchewkowe Pole: Karoliny Kitlińskiej (3E) i Kingi Koziorowskiej (3G). W programie znalazły się wybrane utwory, które w ciągu trzech lat pobytu dziewczyn w MP zostały opracowane i których prezentacje konkursowe pozwalały odnosić sukcesy. Usłyszeć można było piosenki z tekstami A. Osieckiej, W. Młynarskiego, utwory Kabaretu Starszych Panów,  muzykę filmową, piosenki obcojęzyczne. Oprócz dwóch głównych bohaterek twórcami koncertu byli również pozostali członkowie Marchewkowego Pola: Klaudia Markowska (2A) - bas, Daria Falkowska (2A) – gitara, śpiew, instr. perkusyjne, Małgorzata Szpalerska (2A) - gitara, śpiew, instr. perkusyjne, Michalina Gęsiorska (2A) - instr. perkusyjne, Aleksander Irzyk (3B) – gitara elektryczna, gościnnie ubiegłoroczna absolwentka G5 i MP Aleksandra Wronowska – perkusja, cajon, kubek i opiekun zespołu p. Gabriel Sieradzki, który grał na instrumentach klawiszowych i koncert poprowadził. 
    Poziom wydarzenia był bardzo wysoki, o czym świadczyć mogły owacje na stojąco, bisy, kwiaty i ogrom słów uznania dla talentu Kingi i Karoliny. Był to na pewno dla wielu osób niezapomniany wieczór. Zdjęcia wykonał i udostępnił Pan Krzysztof Łukiański.

    Podczas recitalu miała też miejsce prezentacja efektów realizacji projektu edukacyjnego, w który zaangażowane były „Marchewki” z klasy 2A. Przedstawiony został własnoręcznie wykonany kij deszczowy (rainstick), pokazano jak można wykorzystać go w piosence i zaprezentowano pokaz zdjęć z przebiegu prac nad jego tworzeniem. 

Galeria


Nieznany Płock – podsumowanie konkursu fotograficznego.

W dniu 16 czerwca w Płockiej Galerii Sztuki odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym w IV edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Nieznany Płock”. Tym razem zadaniem było ukazanie naszego miasta… wiosennie. 
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie SP nr 22, SP nr 16, Gimnazjum nr 6, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej, Gimnazjum w Siecieniu, Gimnazjum PUL, Gimnazjum nr 13. 
Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki od 5 do 31 lipca 2016r. 
Organizatorzy: Gimnazjum nr 5, Stowarzyszenie „Dla Młodych”, Płocka Galeria Sztuki. Za zorganizowanie konkursu odpowiedzialny był p. Grzegorz Bednarz. 

Galeria


Nowy numer gazetki szkolnej

Pojawił się nowy numer NA TABLICY !!!
 Został zredagowany przez uczennice klasy 3e
pod opieką p. Aleksandry Gałczyńskiej - Krawczyk

Czytaj Dalej


Pomalowaliśmy mur!!!!!

W miesiącu czerwcu z inicjatywy uczniów z klasy 3a młodzież z klas 3 a, b, d i g pod kierunkiem pani Jolanty Gostomskiej przystąpiła do malowania muru oddzielającego teren gimnazjum od sąsiadującego z nami przedszkola. Praca przebiegała etapami, bo powierzchnia, którą ozdabialiśmy miała ponad 70 m kw. Mimo panujących upałów i dużego wyzwania logistycznego praca sprawiła nam wiele radości i okazała się super zabawą!  Teren wokół naszej szkoły jest wspaniale zagospodarowany a my przyczyniliśmy się do tego, że stał się jeszcze piękniejszy. 
Ponadto udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż podstałe dzieło zawiera ,, małą ściągawkę” z matematyki i fizyki, dla przychodzących po nas gimnazjalistów. 
 Zapraszamy do oglądania efektów naszej pracy!

Galeria


Inicjatywy klasy integracyjnej 1c.

Klasa I c pod opieką  P. Ewy Buchalskiej  i p. Barbary Kowalskiej  podjęła  następujące inicjatywy  w II semestrze : inscenizacja  wiersza "Wiosna" Jana Brzechwy i" Lokomotywy " Juliana Tuwima dla dzieci z Przedszkola nr 15  i nr 19.

7 czerwca klasa I c uczestniczyła w biciu rekordu w głośnym czytaniu "Rzepki" Juliana Tuwima pod płockim Ratuszem.

Galeria


Spotkanie z absolwentami

7 czerwca w progi Gimnazjum nr 5 zawitali absolwenci. Dawid Maliszewski, Michał Łukiański oraz Kamil Grzeczkowski to tegoroczni maturzyści Technikum Elektrycznego,  którzy zaprezentowali korzyści płynące z ukończenia tego typu szkoły. Przedstawili uczniom klasy 3b zasady przygotowania, organizacji i zysków płynących z egzaminów zawodowych. Już po ukończeniu technikum takie egzaminy dają kwalifikacje i  tym samym możliwość szybszego, łatwiejszego podjęcia pracy. Gimnazjaliści z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom starszych kolegów, a dla absolwentów była to na pewno przyjemna podróż sentymentalna w czasy gimnazjalne. 

Galeria


Sukces uczennicy

Dnia 10 czerwca w Książnicy Płockiej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa…”. Miło nam poinformować, że w tym roku Karolina Kitlińska z klasy 3e zajęła II miejsce w kategorii tłumaczenie na język niemiecki wiersza Władysława Broniewskiego „Plakat” z tomu „Utwory nowe”. Opiekę nad sferą językową sprawowała p. Alina Lorenz. Serdecznie gratulujemy!

Galeria


1 2 ...16

Ciekawe strony