Gimnazjum 5 Płock

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas pierwszych gimnazjum będą korzystali z podręczników oraz materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych zakupionych przez MEN (podręczniki te zostaną uczniom wypożyczone w szkole na rok szkolny).

Klasa pierwsza

Klasa druga

Klasa trzecia

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 26 czerwca 2015 r. w sali widowiskowej naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania absolwentów Gimnazjum nr 5 w Płocku. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego nowym chorążym i przybocznym. Najważniejszym punktem programu były nagrody wręczane uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz podziękowania za aktywną pracę społeczną i podejmowanie cennych inicjatyw na rzecz szkoły. Były także gratulacje i podziękowania skierowane do rodziców.

WYCIECZKA DO TORUNIA

Dnia 18 czerwca 2015 klasa 2e z wychowawcą, panem Piotrem Wiśniewskim oraz opiekunami: panią Aleksandrą Gałczyńską-Krawczyk i panem Sebastianem Dorajczykiem zwiedzała Toruń .W planach wycieczki znalazł się spacer po toruńskim gotyckim Starym Mieście, zwiedzanie Geodium i rejs statkiem po Wiśle. Mimo niesprzyjającej pogody miło było odkrywać uroki tego pięknego miasta.

Zakończenie roku

Zakończenie roku szkolnego 26 czerwca.
Klasy pierwsze i drugie o godzinie 8.30 w salach lekcyjnych.

1c

1d

1e

2c

2d

2e

2f

2g

Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich o godz. 9.00- sala widowiskowa.
Po zakończeniu uroczystości- spotkanie z wychowawcami w klasach.

3c

3d

3e

Jak przygotować i zrealizować bal dla przedszkolaków?

Jak zwykle w czerwcu w naszej szkole odbył się kolorowy bal dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Życia. W ramach projektu gimnazjalnego uczniowie klasy 2b przygotowali przedstawienie, różnorodne zabawy oraz bal dla naszych małych gości. Dzieciaki z uwagą oglądały bajkę oraz żywo reagowały na gimnazjalistów – aktorów. Po przedstawieniu rozpoczął się bal. Przedszkolaki świetnie się bawiły oraz bardzo chętnie brały udział w przygotowanych konkursach i zabawach.
Tego rodzaju przedsięwzięcie realizowane jest  w naszej szkole od lat. Nie tylko pozwala rozwijać się naszym gimnazjalistom, ale również sprzyja integracji środowiska oraz uczy tolerancji.

Gazetka Szkolna

Pojawił się nowy numer NA TABLICY !!!
 Został zredagowany przez uczennice klasy 2e
pod opieką p. Aleksandry Gałczyńskiej - Krawczyk

Sukces Uczennicy

Dnia 12 czerwca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa…”. Miło nam poinformować, że w tym roku Anna Marjanyan z klasy 3a zajęła I miejsce w kategorii tłumaczenie na język niemiecki wiersza Władysława Broniewskiego „Szczęście” z tomu „Utwory rozproszone”. Serdecznie gratulujemy!

przeczytaj wiersz

Finał Konkursu w Senacie

15 czerwca 2015 r. w Sejmie odbył się  finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych . Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Uczniowie naszej szkoły, jako jedyni z Płocka, zostali wyróżnieni:  Konrad Grzeszczyk, Paweł Zaroślak, Ada Wróblewska, Marta Bombała, Natalia Terebus, Kuba Malanowski, Aleksandra Gierwatowska, Aleksandra Paduch, Filip Drabik. Podczas uroczystości przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii mówili o swoich krajach, a także o obowiązujących w nich systemach szkolnictwa. Po części oficjalnej w Sali Kolumnowej zwiedzaliśmy Sejm i Senat. Następnie zjedliśmy obiad w restauracji hotelu poselskiego. Na zakończenie wzięliśmy udział w symulacji kilku głosowań w sali posiedzeń Senatu. Wyjazd możliwy był dzięki pani poseł Elżbiecie Gapińskiej, która także przez cały czas opiekowała się nami oraz ciekawie opowiadała o  funkcjonowaniu Sejmu i Senatu RP.

OZŁACAMY KASISI

16 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego. To właśnie tego dnia 1976r. w RPA tysiące czarnoskórych dzieci wyszło na ulice, protestując przeciwko nierówności społecznej.  Setki z nich zastrzelono. Tego dnia fundacja założona prze Szymona Hołownię zorganizowała dla szkół ogólnopolską akcję  „Ozłacamy Kasisi”.  Gimnazjum nr 5 jako jedyne w Płocku wzięło w niej udział. Uczniowie mieli okazję poznać warunki życia ich rówieśników w Afryce oraz projekty organizowane przez fundację: Adoptuj z sercem, Spiżarnia dla Kasisi,  Rozpieszczalnik  Kasisi oraz Garaż (więcej na www.fundacjakasisi.pl). Zostali zabrani w wirtualną podróż po Zambii. Ponadto uzmysłowiły sobie wartość pieniądza – w Afryce duża rodzina jest w stanie przeżyć jeden dzień za niecałe 5 zł. Podczas finału odbyła się zbiórka drobniaków dla super dzieciaków. Udało  się zebrać 360,24zł. Dziękujemy Tym, którzy rozumieją, że drobne gesty mają niezwykłą moc i przyłączyli się do akcji!!!

Konferencja ekologiczna

W dniu 10 czerwca 2015 r. koło geograficzne uczestniczyło w ogólnopolskiej konferencji ekologicznej organizowanej przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku. Pierwszy wykład był już niezwykłą gratką – w czasie rejsu statkiem po Wiśle p. dr Adam  Dmoch (ornitolog) uczył rozpoznawania gatunków ptaków i opowiadał o ich zwyczajach. Kolejne warsztaty terenowe odbyły się na Uroczyskach Łąckich – leśnicy opowiadali nie tylko o drzewostanie, występujących zwierzętach oraz rezerwacie, ale też o historii kapliczki nad jeziorem Łąckim Dużym i jej obecności na ekranach kinowych. Opiekę nad naszą grupą sprawowali p. Joanna Wodowska i p. Grzegorz Bednarz.

1 2 ...16